Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kross Rowerowe Podhale Skład debiutuje w Mieroszowie!

Współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem Rowerowe Podhale oraz polskim producentem rowerów Kross trwa od kilku lat. Stowarzyszenie podjęło decyzję o powołaniu wraz firmą drużyny enduro, składającej się ze wspólnych zawodników.


Nowy team startować będzie pod nazwą Kross Rowerowe Podhale Skład. W barwach drużyny jeździć będzie 9 kolarzy: Mariusz Bryja, Andrzej Buńda, Robert Piekara, Staszek Rusnak, Jakub Gąsienica, Marcin Karpęcki, Marcin Sichelski, Mateusz Krzysik i Tomasz Obrochta.


Team startować będzie w zawodach enduro, a jego debiut zaplanowany jest na 4 czerwca w Mieroszowie. Do rywalizacji staną Staszek Rusnak oraz Robert Piekara. Dalsze plany drużyny oraz harmonogram startów zostanie ogłoszony już wkrótce.


Stowarzyszenie Rowerowe Podhale to organizacja działająca od 2014 roku, której głównym celem jest upowszechnianie modelu aktywnego stylu życia, czynnego wypoczynku i krajoznawstwa. Członkowie NGO organizują pokazy, szkolenia oraz imprezy o charakterze sportowym. Propagują zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania dyscyplin rowerowych, edukują w kwestii ekologii, ochrony środowiska oraz dziedzictwa przyrodniczego. Działają również na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej w regionie Podhala.


Kross to lider polskiego rynku rowerowego. Produkty rodzimego producenta dostępne są w 43 krajach na całym świecie. Dynamiczny rozwój marki oparty na ciągłym inwestowaniu w nowe technologie. Dedykowany zespół Reserach&Development zajmuje się wyłącznie tworzeniem i udoskonalaniem nowych modeli. Kross znany jest ze swojego zaangażowania w rozwój polskiego kolarstwa – od sponsorowania Kross Racing Team z Mają Włoszczowską na czele, przez partnerstwo przy budowie ścieżek Suliwoods, na wsparciu Huzar Bike Academy kończąc.