A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kim jesteśmy:
Stowarzyszenie powstało pod koniec roku 2014. Stworzyli je ludzie z różnymi pomysłami, zainteresowaniami, wykonujący różne zawody. Wśród członków SRP są zawodnicy enduro, certyfikowani specjaliści z zakresu budowy tras rowerowych IMBA, handlowcy, grafik komputerowy i administrator stron www, geomatyk, fotografowie oraz osoby zajmujące stanowiska kierownicze, mające doświadczenie w zarządzaniu projektami i zasobami ludzkimi. Wspólnym mianownikiem dla całej grupy jest pasja, czyli kolarstwo górskie, oraz inicjatywa promowania tego niesamowitego sportu.
 
Stowarzyszenie Rowerowe Podhale
 
Historia powstania Stowarzyszenia:
Wszystko zaczęło się od amatorskiego portalu rowerowego Rowerowe Podhale. Pomysł stworzenia portalu zrodził się w 2009 roku. – Od kilu lat jeżdżę na rowerze po podhalańskich bezdrożach i rzadko zdarza mi się spotkać innego rowerzystę na szlaku. Być może dlatego, że mało kto wie, jakie możliwości daje ten region. Biorąc pod uwagę specyfikę ukształtowania terenu i jego górski charakter, mamy możliwość doznania naprawdę konkretnej terenowej jazdy na rowerze. Niektóre odcinki opisywanych przeze mnie tras są strome i trudne, ale mimo to dostarczają wielu estetycznych wrażeń w postaci pięknych, górskich krajobrazów. Zależnie od pory roku otoczenie się zmienia i nigdy nie jest nudno, nawet jeśli jedziemy daną trasą kolejny raz – mówi Marcin Bukowski (Bukol), pomysłodawca i założyciel Rowerowego Podhala.
 
W roku 2011 portal został znacznie rozbudowany. Zmieniono zupełnie oprawę graficzną, dodano wiele nowych funkcjonalności takich jak: możliwość budowania społeczności czy też forum. Położono również większy nacisk na aktualną informacje o rowerowych wydarzeniach z regionu. Ponadto zaprojektowano kolejne trasy rowerowe, które czekają na przejazd i opracowanie. Nowe trasy są publikowane systematycznie na portalu Rowerowe Podhale oraz w Traseo.pl. W zasobach dostępnych publiczne znalazły się również przygotowanie mapy wektorowe i rastrowe przeznaczone do odbiorników Garmin. Mapy te obejmują rejon Podhala, Spisza i Orawy (część SK) oraz Gorców. Wszystko po to, by promować nasz piękny region w jak najszerszym gromie i skupić w jednym miejscu miłośników „rowerowania” z Podhala i okolicy.
 
W trakcie istnienia portalu zaczęła zawiązywać się grupa lokalnych rowerzystów z Zakopanego, Kościeliska, Poronina i Bukowiny Tatrzańskiej, która wspólnie startowała na zawodach i brała udział w różnych imprezach rowerowych. W pewnym momencie pod banderą Rowerowego Podhala zaczęliśmy społecznie organizować rajdy oraz wycieczki rowerowe dla lokalnych szkół i jako wydarzenia towarzyszące większym imprezom rowerowym w regionie. Rowerowe Podhale stało się rozpoznawalne w środowisku rowerzystów nie tylko z Podhala.
 
W styczniu 2014 padł pomysł aby założyć stowarzyszenie działające przede wszystkim na rzecz rozwoju turystyki rowerowej na Podhalu i promowania regionu pod tym kątem. Idea przerodziła się w rzeczywistość w dniu 30-12-2014 kiedy to Stowarzyszenie Rowerowe Podhale zostało zarejestrowane w KRS i rozpoczęło oficjalnie swoją działalność.
 
 
logo napis srp
  
 
Stowarzyszenie Rowerowe Podhale powstało na wniosek komitetu założycielskiego w składzie: Marcin "Bukol" Bukowski, Mariusz "Brian" Bryja i Tomasz Obrochta.
 
Szczegółowe informacje dotyczące stowarzyszenia dostępne są w elektronicznym rejestrze pod numerem KRS 0000535709 na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu