PRZYJMOWANIA CZŁONKÓW ZWYCZAJNYCH
STOWARZYSZENIA ROWEROWE PODHALE
§ 1
Zgodnie z Rozdz. III Statutu Stowarzyszenia:
1) Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, obywatel polski lub zagraniczny, mieszkający zarówno w Polsce jak i za granicą, mający pełną zdolność do czynności prawnych i nie pozbawiony praw publicznych według prawa polskiego.
2) Małoletni poniżej 16 roku życia mogą, za zgodą przedstawicieli ustawowych, zostać członkiem Stowarzyszenia, bez prawa udziału w głosowaniu na walnych zebraniach członków oraz bez korzystania z czynnego i biernego prawa wyborczego do władz Stowarzyszenia.
3) Małoletni w wieku od 16 do 18 lat, którzy mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych, mogą należeć do stowarzyszenia i korzystać z czynnego i biernego prawa wyborczego.
4) Członkiem Stowarzyszenia może zostać ten kto:
a) Zobowiąże się przestrzegać cele statutowe Stowarzyszenia.
b) Zastosuje się do uchwalonego przez Zarząd regulaminu przyjmowania członków zwyczajnych.
c) Złoży pisemną deklarację członkowską z wnioskiem o przyjęcie w poczet członków.
d) W okresie próbnym, trwającym 12 miesięcy, wykaże wysokie zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia i realizację celów statutowych.
e) Uzyska, po okresie próbnym, akceptację Zarządu (uchwała o przyjęciu w poczet członków).
f) Opłaci składki członkowskie oraz wpisowe zgodnie z zasadami dla nowo przyjętych członków, ustalonymi w regulaminie opłacania składek członkowskich.
1) Osoba ubiegająca się o przyjęcie w poczet członków Stowarzyszenia składa do Zarządu WNIOSEK, DEKLARACJĘ CZŁONKOWSKĄ i OŚWIADCZENIE. Deklaracja winna być podpisana przez czterech pełnoletnich członków zwyczajnych Stowarzyszenia, jako wprowadzających.
2) Osoba ubiegająca się o przyjęcie w poczet członków Stowarzyszenia składa wraz z ww. dokumentami ŻYCIORYS. W przypadku wcześniejszej długiej współpracy ze Stowarzyszeniem w porozumieniu z Zarządem można odstąpić od składania życiorysu.
1) Zarząd Stowarzyszenia rozpatruje wniosek w terminie do 3 miesięcy od daty otrzymania wymaganych dokumentów.
2) Informacja o odrzuceniu wniosku lub o przyjęciu na okres próbny następuje za pośrednictwem wiadomości elektronicznej na podany we wniosku adres e-mail.
1) Członkostwo Stowarzyszenia nabywa się po okresie próbnym przez przyjęcie kandydatury przez Zarząd Stowarzyszenia przeważającą ilością głosów w formie uchwały.
2) W razie negatywnego rozpatrzenia kandydatury przez Zarząd, zainteresowany może odwołać się od tej decyzji w przeciągu 14 dni od daty jej otrzymania.
3) Odwołanie składa się do Walnego Zebrania Członków.
1) Zmiana treści niniejszego regulaminu może dokonać Zarząd lub Walne Zebranie Członków na wniosek co najmniej pięciu członków Stowarzyszenia.
2) Przyjęcie zmiany postanowień regulaminu następuje w formie uchwały Zarządu lub Walnego Zebrania Członków.
Komentarze
Zamością czekam na odpowiedz