A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 

Zapraszamy serdecznie na II Podhalańskie Cyklo Warsztaty, które odbędą się w Kościelisku 22-24 kwietnia 2016 r. Szkolenia z techniki jazdy prowadzone przez instruktorów z Fundacji POMBA i MTB Academy, wycieczki rowerowe, wykłady i prezentacje z zakresu turystyki i mechaniki rowerowej, fizjoterapii sportowej oraz działalności organizacji rowerowych będą kwintesencją tego wydarzenia. Oczywiście wszystko to zostanie nasączone nutą integracji i tym samym nie zabraknie ciepłego ogniska, gorących tańców wolnych i szybkich czy też seansów w saunie.

 
Bazą warsztatów będzie tradycyjnie MTB Hostel [mapa], czyli ekologicznie czysta chatka położona w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego PN, stanowiąca schronienie dla aktywnie wypoczywających. Więcej informacji na temat tej bazy noclegowej znajdziecie na stronie http://www.mtbhostel.pl/

 

Program
22.04.2016 Piątek
15:00 – 23:00 Kwaterowanie uczestników warsztatów w bazie MTB Hostel
20:00 – 21:00 Rozpoczęcie warsztatów, komunikat organizacyjny.
 
23.04.2016 Sobota
6:00 – 8:30 Kwaterowanie uczestników warsztatów w bazie MTB Hostel
9:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy -  Grupa I szkolenie podstawowe i Grupa II szkolenie średnio zaawansowane / Wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
15:00 Obiad (obiad będzie wydawany w bazie Warsztatów)
17:00 – 19:30 Blok prezentacji i wykładów
20:00 Ognisko - kolacja, dyskoteka i relaks w saunie
 
24.04.2016 Niedziela
09:00 – 14:00 Szkolenie techniki jazdy -  Grupa III szkolenie podstawowe i Grupa IV szkolenie średnio zaawansowane / Wycieczka enduro z przewodnikiem dla pozostałych uczestników
15:00 Obiad i zakończenie warsztatów

 
Podstawowe szkolenie techniki jazdy
Niezależnie od tego czy kupiłeś rower górski miesiąc temu, czy w ciągu ostatnich 20 lat zjeździłeś większość pasm górskich Europy, to jest to szkolenie właśnie dla Ciebie. Osoby początkujące poznają na nim podstawy techniki jazdy umożliwiające im płynne i komfortowe przejście do jazdy w terenie. Natomiast starzy wyjadacze wracają do ćwiczenia podstaw, aby zwalczyć utrwalone przez lata błędne nawyki. Oczywiście wszystko to pod czujnym okiem instruktorów z Fundacji POMBA.
 
Średnio zaawansowane szkolenie z techniki jazdy
Ekipa MTB Academy poprowadzi blok zajęć dla średnio zaawansowanych! Szkolenie będzie się składać z takich elementów jak:
a) Teoretyczne wprowadzenie do zajęć – nauka prawidłowej postawy na rowerze, balans ciałem podczas jazdy, efektywne używanie hamulców, czytanie terenu i dobór odpowiedniej linii przejazdu.
b) Rozgrzewka przed częścią praktyczną.
c) Korygowanie pozycji na rowerze podczas pokonywania rozstawionego slalomu.
d) „Pompowanie”, czyli optymalne wykorzystanie nierówności trasy.
e) Nauka skoków na załamaniach terenu i małych kickerach.
 
Uczestnictwo
Ogólny limit uczestników wynosi 100 osób w tym 50 miejsc na podstawowe szkolenie techniki jazdy i 50 na szkolenie średnio zaawansowane. Przypisanie do grup szkoleniowych następuje automatycznie zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Skład grup szkoleniowych zostanie podany podczas rozpoczęcia Warsztatów.
 
Co zawiera wpisowe
W ramach wpisowego, w pakiecie standardowym bez noclegu znajduje się (dostępne na terenie bazy Cyklo Warsztatów): wybrane szkolenie praktyczne z techniki jazdy, szkolenia teoretyczne w ramach prezentacji i wykładów, wyżywienie na piątkowym ognisku, obiad i kolacja w sobotę, obiad w niedzielę, możliwość przechowania sprzętu rowerowego w strzeżonym depozycie, uczestnictwo w imprezie integracyjnej, seanse w saunie oraz przewodnictwo lokalnych rowerzystów podczas trwania wycieczek enduro. Ponadto istnieje możliwość wykupu pakietu rozszerzonego o noclegi 22/23/24 IVMTB Hostelu lub Willi Aniołówka. Informujemy również, że nie ma możliwości zakupu pakietu "na miejscu".
 

REJESTRACJA - WYBIERZ PAKIET
Dokonując rejestracji akceptujesz REGULAMIN Cyklo Warsztatów. Kontakt w sprawie zgłoszeń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: +48 606 964 104


 PODSTAWOWE SZKOLENIE TECHNIKI JAZDY

hostel sredniozaawansowani wyprzedanyaniolowka sredniozaawansowani wyprzedanebez noclegu podstawowe wyprzedany


 ŚREDNIO ZAAWANSOWANE SZKOLENIE TECHNIKI JAZDY

hostel sredniozaawansowani wyprzedanyaniolowka sredniozaawansowani wyprzedanebez noclegu sredniozaawansowane wyprzedany


WSZYSTKIE PAKIETY ZAREZERWOWANE
 
Rowerowe testy
Nasi sponsorzy rowerowi udostępnią mnóstwo sprzętu do testowania! Dzięki tej opcji będziecie mogli pojeździć w terenie na rowerach przeróżnych producentów i sprawdzić jak sprawują się ich produkty.

Ważna informacja
Przyjęty przez nas limit uczestników to górna granica, jaką jesteśmy w stanie ogarnąć logistycznie i czasowo. Jeśli ktoś ma ochotę wziąć udział w wypadzie organizowanym przez nas, to serdecznie zapraszamy na darmowe wycieczki w ramach projektu Podhalańskie Kołowanie.
 

 
Cyklo Warsztaty wspierają
WSPÓŁORGANIZATOR: MTB Hostel Kościelisko
PARTNERZY: Fundacja POMBA, MTB Academy, Tadeusz Bukowski Szef Kuchni, Kraina Smaku Grzegorza Lelka, Karcma u Chramca
SPONSORZY: Kross, Tomar Kraków - sklep rowerowy, Beastie Bikes, Canyon, Chochołowskie Termy, HCC Components, Schronisko Smaków, Pakfol
PATRONI MEDIALNI: Magazyn Bike, EMTB.pl JoyRide, 1enduro.pl, MTB.pl, dh-zone.com

Chcesz wesprzeć wydarzenie? Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 

 | REGULAMIN OŚWIADCZENIE RODZICA / OPIEKUNA |