A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 22-24 kwietnia fani kolarstwa górskiego, dzięki Stowarzyszeniu Rowerowe Podhale, mogli bez skrupułów odkurzyć sprzęt rowerowy i przygotować się do nadchodzącego sezonu. Specjalne szkolenia techniki jazdy w zakresie podstawowym (POMBA) i średnio zaawansowanym (MTB Academy), a także ciekawe prezentacje i wykłady na temat turystyki i mechaniki rowerowej, fizjoterapii sportowej oraz działalności organizacji rowerowych, stanowiły kwintesencję II Podhalańskich Cyklo Warsztatów. Wszystko to zostało doprawione wspólną integracją przy syto zastawionych stołach i cieple ogniska w MTB Hostelu w Kościelisku.

 

 

 

Warunki pogodowe jednoznacznie dały odczuć, że mamy do czynienia z kwietniem. Pierwszego dnia szkoleń panowały warunki wiosenne, było chłodno, ale zielono i sucho. W niedzielę natomiast przywitała nas sroga zima. Zrobiło się absolutnie biało. W kotlinach podtatrzańskich padał deszcz ze śniegiem, a na wyższych położeniach śnieg. Przemarznięte kości można było rozgrzać przy ognisku lub podczas seansów saunowych w MTB Hostelu.

 

 

Niedzielne szkolenia z techniki jazdy niewątpliwie można zaliczyć do szkoleń zimowych. Tym, którzy tego dnia wyjechali z nami na rower, należą się gromkie brawa! Być może dopingująca w tym aspekcie była sesja sobotnich wykładów i prezentacji. Pomimo ogólnego rozprężenia wielu uczestników wzięło w niej udział i sala po prostu pękała w szwach. Przez 3 godziny można było słuchać m.in. o tym jak dobrać rower dla siebie i jak wyregulować zawieszenie. Prelegenci opowiedzieli także, jak działa zaawansowany amortyzator rowerowy, a także, jak system mięśni centralnej stabilizacji wpływa na naszą postawę na rowerze i utrzymywanie równowagi. Przedstawiciele fundacji POMBA opowiedzieli natomiast jak działała ich organizacja w zeszłym roku i jakie mają plany na przyszłość. Scharakteryzowali także problemy i tajnik opracowywania projektu tras typu singletrack. Jan Karpiel, jeżdżąca legenda kolarstwa górskiego, opowiedział o rekordach bicia prędkości w rowerowym zjeździe po śniegu oraz o swojej pasji konstruowania rowerów. Dał do zrozumienia, że należy zawsze dążyć do celu pomimo napotykanych trudności. Jego opowieść o prostowaniu ramy rowerowej na pniu w lesie, przed próbą bicia rekordu prędkości, i zabezpieczeniem zacisku koła, kręcącego się z prędkością przekraczająca 170 km/h, taśmą izolacyjną, są dowodem na to, że jak się chce i podejmie się pewne ryzyko to można osiągnąć zamierzony cel!

 

 

Każdego dnia, równolegle do szkoleń praktycznych, odbywały się wycieczki enduro po lokalnych szlakach i trasach rowerowych. Grupy uczestników, pod okiem przewodników, mogły sprawdzić się na wymagających leśnych duktach oraz podziwiać Tatry z najpiękniejszych zakątków Kościeliska i Witowa.

 

 

Dzięki sponsorom rowerowym, na szkolenia i wycieczki, można było wypożyczyć rowery testowe, amortyzatory oraz zębatki. Przez całe dnie można było sprawdzać, jak dany sprzęt sprawuje się w terenie.

 

 

II Podhalańskie Cyklo Warsztaty odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków SRP i gospodarzowi MTB Hostelu w Kościelisku oraz wsparciu sponsorów i współpracy z partnerami.

 
WSPÓŁORGANIZATOR: MTB Hostel Kościelisko
PARTNERZY: Fundacja POMBA, MTB Academy, Tadeusz Bukowski Szef Kuchni, Kraina Smaku Grzegorza Lelka, Karcma u Chramca
SPONSORZY: Kross, Tomar Kraków - sklep rowerowy, Beastie Bikes, Canyon, Chochołowskie Termy, HCC Components, Schronisko Smaków, Pakfol
PATRONI MEDIALNI: Magazyn Bike, EMTB.pl, JoyRide, 1enduro.pl, MTB.pl, dh-zone.com

 

 

POBIERZ PAKIET ZDJĘĆ OD SRP