A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

III Podhalańskie Cyklo Warsztaty odbyły się później, niż planowaliśmy ze względu na rekordowe od lat opady śniegu. Mimo tych przeszkód  weekend 19-21 maja 2017 pozostanie długo w naszej pamięci.

 

 

Szkolenia techniki jazdy
W czasie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość przeszkolenia  się z techniki jazdy. Zakres szkoleń był zróżnicowany i każdy znalazł coś dla siebie: szkolenia podstawowe prowadzone przez instruktorów SRP, szkolenia średnio zaawansowane i zaawansowane enduro prowadzone przez Fundację POMBA.

 

 

Wykłady i prezentacje
Cyklo Warsztaty to nie tylko jazda na rowerze! Oprócz szkoleń praktycznych odbyły się również szkolenia teoretyczne. Warsztaty ABC ratownictwa i autoratownictwa poprowadził doświadczony lekarz. Przedstawił specyfikę urazów rowerowych oraz zasady rozpoznawania stanów zagrożenia. Uczestnicy mogli posłuchać, co to takiego rowerowy custom i jak przygotować się do wycieczki rowerowej, uwzględniając m.in aspekty bezpieczeństwa. Zaprezentowane zostały również sposoby dbania o rower, czyli podstawowy serwis osprzętu, który pozwoli wydłużyć żywotność poszczególnych elementów. Poruszono również tematykę fizjoterapii sportowej. Zawodowy fizjoterapeuta omówił zależność pomiędzy ustawieniami roweru  a pojawianiem się dolegliwości nóg. Podpowiedział, jak sprawdzić, czy jest się zagrożonym kontuzją kończyny dolnej i czy nogi poruszają się w pełnym zakresie.

 

  
Wycieczki rowerowe
W czasie, gdy część osób brała udział w szkleniach techniki jazdy, pozostali uczestnicy mogli skorzystać  z zaplanowanych wycieczek rowerowych. Mniej zaawansowani mogli pojechać do Doliny Chochołowskiej, na bardziej ambitnych czekały przejazdy singlami w rejonie Pasma Gubałowskiego.

 

 
Testy rowerowe i ekspozycje
W ramach wydarzenia sponsorzy udostępnili do testowania sprzęt, akcesoria rowerowe i środki czystości. Dzięki ZUMBI uczestnicy mogło dotknąć custom rowerowy oraz pośmigać na rowerach tej marki. KROSS z kolei przywiózł, oprócz topowych modeli enduro, wiele akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych. Spora część błotników i multitooli trafiła do pakietów uczestnika, a oleje i środki do mycia rowerów były do dyspozycji uczestników! TORK zaopatrzył punkty mycia i serwisowania rowerów w różnego rodzaju ręczniki papierowe i środki higieniczne. Krakowski sklep TOMAR zapewnił podstawowy serwis rowerowy. Uczestnicy mogli odwiedzić namiot TOMAR-u, a serwisanci zupełnie za darmo przygotowywali rowery do wycieczek i szkoleń.  Ekipa z UVEX Polska zaprezentowała wspaniałą kolekcję kasków rowerowych oraz plecaków Camelbak. Nawet najbardziej wybredni na stoisku marki mogli dokonać przymiarek i znaleźć coś dla siebie.

 

 
Wyżywienie
Przez cały czas trwania wydarzenia, dzięki wsparciu sponsorów, mogliśmy zapewnić uczestnikom pełne wyżywienie. Śniadania, obiady i kolacje serwowane w bazie PCW były bardzo wykwintne. Uczestnicy mogli skosztować łososia w sosie śmietanowym, gulaszu tradycyjnego, kurczaka faszerowanego szpinakiem, różnego rodzaju sałatek, produktów mlecznych oraz świeżych owoców. Na osłodę podawane były pyszne desery i kawa z samoobsługowego ekspresu.

 


Ciepła atmosfera
Ciepła atmosfera panowała nie tylko w saunie udostępnionej uczestnikom, ale także podczas całej imprezy. Spotkania przy ognisku, dyskusje i plotki w czasie wycieczek, wspólne posiady przy syto zastawionych stołach sprawiły, że kolejne PCW były nasączone endorfinami. Można było odświeżyć stare znajomości i nawiązać nowe, porozmawiać nie tylko na tematy rowerowe.

 

 

III Podhalańskie Cyklo Warsztaty wspierali:

Bardzo dziękujemy naszym sponsorom oraz patronom medialnym za wsparcie! Bez nich nie udałoby się wykreować tego fragmentu świata rowerowego enduro!

WSPÓŁORGANIZATOR: MTB Hostel Kościelisko
PARTNERZY: Kraina Smaku Grzegorza Lelka, Fundacja POMBA
SPONSORZY: Kross, Tomar, Zumbi Conditor Ubezpieczenia, Whispbar, Mlekovita, Pakfol Opakowania, Kabanos, Schronisko Smaków, Uvex, Higma Service Tork
PATRONI MEDIALNI: Bike Board, 1Enduro.pl, emtb.pl, dh-zone.com, mtb.pl