A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od samego rana w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem panował niezwykły ruch i atmosfera pełna oczekiwania na przygodę. Prawie siedemdziesięciu uczestników ze szkół podstawowych nr 1 i 2 w Zakopanem, w wieku od 7 do 12 lat, szykowało się na rajd rowerowy, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rowerowe Podhale i wsparty finansowo przez Polskie Koleje Linowe.


Młodzi uczestnicy zostali podzieleni na starszą i młodszą grupę, tak, aby każde dziecko mogło, bez trudności ponad miarę, dojechać do celu, czyli do MTB Hostelu w Kościelisku. Jeszcze tylko ostatni szybki przegląd sprawności roweru, kaski na głowy i pod opieką nauczycieli, rodziców i członków SRP wszyscy wyruszyli w trasę. Młodsi – Drogą pod Reglami, starsi – najpierw kolejką PKL na Gubałówkę, a następnie przez Butorów, Palenice Kościeliską na Mietłówkę i dalej przez Roztoki do MTB Hostelu.


Po rowerowej wyprawie, na miejscu zbiórki w Kościelisku, na wszystkich czekały kolejne wyzwania. Gry i zabawy na specjalnym torze przeszkód, spotkanie z instruktorami, którzy uczyli bezpiecznego ich pokonywania oraz obowiązkowe pieczenie kiełbasek na ognisku były kontynuacją aktywnego dnia. Około godziny 14.00 wszyscy uczestnicy, zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną do szkoły.

 

 

Dziękujemy serdecznie Polskim Kolejom Linowym za wsparcie wydarzenia!

 

 

POBIERZ PAKIET ZDJĘĆ OD: SRP | ROBERT GÓRZ