A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 
Zubrzyca Górna – Przeł. Krowiarki – Śmietanowa – Polica – Hala Krupowa - Przeł. Malinowe – Zagrody – Zubrzycka Przeł. – Zubrzyca Górna [gpx]. Trasa bardzo urozmaicona i malownicza, która zachwyci niejednego zwolennika jazdy enduro mtb.

Wycieczkę najlepiej rozpocząć w Zubrzycy G. skąd podjeżdżamy drogą asfaltową na Przeł. Krowiarki z której rozpoczynamy już jazdę terenową. Szlak czerwony prowadzący przez Pasmo Policy na odcinku Przeł. Krowiarki – Hala Krupowa jest wręcz dostosowany do kolarstwa emtb. Liczne zjazdy, stosunkowo wąskimi ścieżkami, zachwycają różnorodnością i swego rodzaju dzikością. Niejednokrotnie będziemy musieli pokonać odcinki z licznie występującymi korzeniami i luźnymi kamieniami. Nie zabraknie również fragmentów ze stabilnym kamiennym i gruntowym podłożem.

Szlak w dalszej części już nie zachwyca tak samo. Trasa wiedzie dosyć szerokimi drogami utkanymi luźnymi kamieniami i patykami. Zjeżdżając niebieskim szlakiem z Przeł. Malinowej trzeba nastawić się na zjazd drogą zrywkową na której zalega mnóstwo luźnych kamieni i gałęzi. Droga w wielu miejscach jest wypłukana i pocięta głębokimi koleinami.