A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
                  
 
Korbielów – Szlakówka – Hala Miziowa – Pilsko – Hala Tanecznik – Hala Miziowa – Hala Górowa – Przełęcz Przysłopy – Korbielów [gpx]. Pilsko to drugi, co do wysokości, szczyt Beskidu Żywieckiego. Wysokość tej góry to 1557 m n.p.m., co sprawia, że kończy się tam maksymalny pionowy zasięg lasu i naturalnie występuje kosodrzewina. Z wierzchołka rozpościera się piękna panorama m.in. na Babią Górę i Tatry.
 
Zaprezentowana trasa jest średnia, jeśli chodzi o walory jazdy na rowerze niemniej jednak ma charakter eksploracyjny. Szlak żółty wyprowadzający z Korbielowa (do Szlakówki) jest miejscami stromy i na dosyć długim odcinku występują na nim „ogrody kamienne”. Podjazd na znacznym odcinku jest niemożliwy, co zmusza do wynoszenia roweru na plecach. Również Podjazd z Hali Miziowej na wierzchołek Pilska jest odcinkiem tylko dla orłów.

Zjazd z Pilska Na Halę Tanecznik jest wymagający. Szlak miejscami jest bardzo stromy i poprzecinany głębokimi wypłukanymi rowami, a na znacznym odcinku zalegają luźne kamienie. Dalsza jazda do Korbielowa odbywa się szerokimi drogami z licznie występującymi luźnymi kamieniami.