A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 
 
Przełęcz Wilczyce - Ćwilin - Przełęcz Gruszowiec - Ćwilin - Czarny Dział - Mszana Dolna [gpx]. Przedstawiona trasa została pokonana podczas listopadowego zlotu enduro, który odbył się na Ćwilinie.
 
Podjazd z Przełęczy Wilczyce na Ćwilin jest miejscami dosyć stromy, a po opadach deszczu bardzo błotnisty. Pokonujemy go stylem mieszanym podjazd/wypych. Następnie zjeżdżamy szlakiem niebieskim na Przełęcz Gruszowiec. Zjazd ten jest bardzo wymagający. Dosyć dużym utrudnieniem są licznie zalegające luźne kamienie sporych rozmiarów. Niemniej jednak warto tam zjechać w celu weryfikacji umiejętności poruszania się w takim terenie. Po pokonaniu zjazdu wracamy z powrotem na Ćwilin szlakiem, którym dopiero co zjechaliśmy. Na tym odcinku zalecamy nieść rower na plecach, ponieważ prowadzenie go jest bardziej uciążliwe.
 
Drugi zjazd z Ćwilina w kierunku Czarnego Działu na znacznym odcinku również jest usłany luźnymi kamieniami. Dalsza część szlaku prowadzi natomiast grzbietem po szerokich drogach gruntowych. Ostatni fragment zjazdu do Mszany Dolnej poprowadzony został lokalnym singlem zjazdowym.